depilacja laserowa fakty i mity

depilacja laserowa fakty i mity

Liban Stał Mekka Chirurgii Plastycznej

Liban stał się prawdziwą stolicą karma dla ryb chirurgii plastycznej wśród państw arabskich Bliskiego Wschodu w ciągu ostatnich lat. Klienci przyciąga tu wysoki poziom umiejętności chirurgów, relatywnie niskie ceny i łagodnym klimatem śródziemnomorskim.

Według Tony Nasara, właściciela "Brazylia Aesthetic Clinic" znajdującego się w Bejrucie, "boom chirurgia plastyczna rozpoczął w Libanie w roku 2000" (po usunięciu wojsk izraelskich z południowego Libanu). Mówi, że w ciągu tych siedmiu lat, które upłynęły wycieczki w Libanie "z celem operacji chirurgii plastycznej" ukazał się w sprzedaży we wszystkich krajach arabskich.

Spadek odnotowano dwa razy - po zamordowaniu Rafika Haririego w 2005 roku, podczas II wojny | Liban w 2006 roku dziś, ale według właścicieli klinik chirurgii estetycznej Bejrut, Liban można ponownie nazywany "Mekką Plastic Surgery".

Pomimo faktu, że w wielu muzułmańskich krajach Bliskiego Wschodu twarze kobiet zamężnych są ukryte przed wzrokiem obcych ', żony dobrze sytuowanej arabscy ??biznesmeni Przywiązujemy wielką wagę do swojego wyglądu. Do pewnego stopnia jest to wytłumaczyć faktem, że nie są one pracy oraz te, których mężowie mogą sobie pozwolić na zatrudnianie urzędników nie są zajmowane w pracach domowych. Te panie chcą mieć "usta Angeliny Jolie i piersi Haifa Wehbe za". chirurgów plastycznych często trzeba skorygować haczykowate nosy swoich klientów z Zatoki Perskiej lub usunąć swoje podwójne podbródki.

depilacja laserowa fakty i mity

Według centrum chirurgii plastycznej "Hazime", z około 50 lekarzy w jego personelu medycznego, 60% ich klientów to libańska i 40% pochodzi z innych krajów arabskich. Warto wspomnieć, że w niektórych krajach arabskich chirurgia plastyczna jest zabronione.

Choć nie ma oficjalnych statystyk, francuska agencja informuje, że około 1,5 miliona operacje plastyczne oraz 10 milionów procedur podnoszenia skóry i depilacja są wykonane w Libanie rocznie. Jeśli chodzi o ceny, "zrobić zadarty nos z zakrzywionym jednym" ma kosztować około 2.000 dolarów w Libanie. Podobna operacja w Londynie kosztuje 5.000 dolarów. W Nowym Jorku ceny podchodzą do 10.000 dolarów.

chirurdzy Liban powiedzieć, że w przededniu sezonu popyt na plaży operacji na powiększenie piersi wzrasta gwałtownie. Bogate arabskich kobiet iść do odległych ośrodków i chce "zachować w kolejce".

Usługi chirurgia plastikowe są również bardzo popularne wśród młodych córek bogatych muzułmanów. Przynoszą się do zgodności z międzynarodowymi standardami piękno przed ich ślubem. Dlatego istnieje wiele 17-letnich dziewcząt wśród klientów klinik Liban. Oprócz korekty kształtu ich piersi i nos, ta kategoria klientów chce pozbyć się niepożądanego owłosienia. Wąsy i owłosione nogi nie dekorują nawet narzeczonych z Zatoki Perskiej.


- autor artykułu