Lakiery hybrydowe a matowe – porównanie

Kolorowe lakiery do malowania paznokci

Spośród szeregu rozmaitych rodzajów kosmetyków służących do pielęgnacji płytki paznokciowej, warto zwrócić uwagę na bardzo wiele rozmaitych wariantów specyfików do malowania. Wśród nich wyszczególnia się lakiery hybrydowe, bezbarwne, transparentne, matowe, refleksowe czyli opalizujące, lustrzane i perłowe, a także wiele, wiele innych i każdą z tych kategorii postaramy się zająć w niniejszym wirtualnym poradniku. Zachęcamy do poczytania przedstawicielki płci pięknej co mamy tanie ubezpieczenie auta do przedstawienia w naszym internetowym artykule.
Lakiery hybrydowe jest to rodzaj lakierów, który wiąże w sobie kilka specyficznych wariantów, w szczególności zwyczajny lakier kolorowy, jaki powszechnie znany jest w zakresie standardowego manicure oraz coś w stylu żelu typu akryl jaki masowo panie dbające o stylizację paznokcia wykonywały lata temu.

Jeszcze stosunkowo niedawno na żele było prawdziwe tasiemki polipropylenowe szaleństwo, ale nie zmienia to faktu, że ten rodzaj manicure był bardzo wyniszczający dla płytki paznokciowej. Obecnie natomiast nie ma z tym problemu, ponieważ weszły na rynek kosmetyczny lakiery hybrydowe, które są eleganckie, błyszczące, nadają piękny kolor, a przy tym są utwardzane przez lampy LED lub UV, w związku z czym nie łamią się i nie kruszy się warstwa lakieru-żelu jak w przypadku zwykłych kolorowych lakierów.
Jeszcze innym rodzajem lakierów do paznokci są lakiery matowe, które uchodzą za równie trwałe co przykładowo wyżej wspomniane lakiery hybrydowe, jednakże w odróżnieniu od nich nie mają specyficznego połysku. Nie świecą się, nie mają żadnych refleksów świetlnych, nie błyszczą i o to właśnie w nich chodzi.
Autor artykułu:

Zobacz stronę autora: metylokobalamina