Hybrydowe, matowe i opalizujące, czyli o rodzajach lakierów do paznokci

Akcesoria do malowania paznokci i makijażu

Spośród szeregu rozmaitych rodzajów kosmetyków znajdujących się na rynku kosmetologicznym obecnie, na większą uwagę zasługuje między innymi kilka charakterystycznych, wręcz na dziś dzień stanowiących standardy pielęgnacji paznokci, lakierów kolorowych. O jakich wariantach tego rodzaju preparatów kosmetycznych mowa? Dowiesz się o tym z dalszych części naszego poradnika.
Numer jeden do omówienia na naszej liście to tak zwane lakiery opalizujące, czyli innymi słowy lakiery refleksyjne. Są to wysokiej klasy kosmetyki przeznaczone do nakładania na płytkę paznokciową pań lubiących odważne i nietuzinkowe stylizacje. Dlaczego? Ponieważ jak sama nazwa na to wskazuje, refleksy świetlne sprawiają, że lakiery są wielobarwne. To, jaki odcień kolorystyczny ujrzymy w danym miejscu na naszej płytce paznokciowej pokrytej lakierem opalizującym uzależnione jest stricte od kąta padania światła.

Barwy mienią się i zmieniają.
Numer dwa to z kolei lakiery hybrydowe, jakie są swego rodzaju mieszanką lakierów do paznokci w klasycznym wydaniu oraz żelu, jaki był modny jeszcze mniej więcej dekadę temu. Z jednej strony ich plusem jest fakt, że hybrydowe żele są dużo bardziej trwałe i wytrzymałe niż lakiery zwykłe przeznaczone do standardowego manicure, z kolei mniej wyniszczające płytkę paznokcia niż żele, na przykład akryl. Występują one w rozmaitych odcieniach kolorystycznych. Są błyszczące, nadają lekki połysk, w odróżnieniu od trzeciej wyżej wspomnianej grupy lakierów, czyli lakierów matowych, które świetnie kryją, ale nie nadają połysku.
Autor artykułu:

Zobacz stronę autora: zarobki avon